Roveři & Rangers

• V oddílu vítáme i dospívající kluky a holky od 9. třídy (14-15 let).
  • V roverském programu nabízíme celou řadu výzev a projektů, které zažívají dospívající „týnejdžři“ jak samostatně ve skupině, tak v rámci oddílu.

• Typickou činností je pořádání expedic a dobrodružných výprav do přírody, a nejsou výjimkou ani náročné akce, například zimní několikadenní táboření nebo akce v zahraničí.
  • Důležitá je služba druhým, jak pomoc s přípravou činnosti pro mladší oddíly, tak i mimo skauting.
  • R&Rs se ve vlastním programu dostávají k plánování expedic, zahraničním výpravám, zkoušejí vlastní hranice a zažívají dobrodružství

• Vyšší princip roverského programu se nejlépe ukazuje na principu služby:
    • Služba sobě – dbát o sebe, jít dál po své stezce – vzdělávat se, poznat lépe sebe sama
    • Služba druhým – naučit se pomáhat tam, kde je potřeba, naučit se nebýt lhostejný.
    • Služba vyššímu principu – dodržování skautského zákona, slibu a hesla, uvědomit si hodnotu dobrého slova či úsměvu, žít v souladu s přírodou.
  • Roverský program nabízí vyžití jak po tělésné, tak i po duchovní stránce a je plnohodnotným skautským přechodovým programem do dospělosti.